Majowa eucharystia

10 maja wspólnota D.K w Chełmnie uczestniczyła we mszy św. niedzielnej o godz. 14.30 odprawianej przez ks. proboszcza T. Miszewskiego moderatora Domowego Kościoła przy parafii św Józefa. Oprawa liturgiczna mszy św. została przygotowana przez krąg IV, który podał też intencję za naszych moderatorów ks. Tadeusza i ks. Darka w rocznicę święceń kapłańskich z podziękowaniem za opiekę duchową jaką nas otaczają i z prośbą o potrzebne im łaski.

Pandemia koronowirusa przez dłuższy czas uniemożliwiała nam czynny udział we mszy św, gdyż znakiem tego czasu stała się sytuacja pustych kościołów. Należy wspomnieć ,że ks. proboszcz przychodził z pomocą duchową umożliwiając udział we mszy św do 5 osób dla chętnych małżeństw z DK, a następnie po złagodzeniu obostrzeń sanitarnych zaproponował msze św. w szerszym gronie do 42 osób w niedziele o 14.30.

Jesteśmy wdzięczni, że została zaspokojona nasza tęsknota za eucharystią .Na zakończenie mszy św. para rejonowa zapoznała nas z przesłaniem Listu Kręgu Centralnego DK w sprawie działania wspólnoty w czasie pandemii koronawirusa. W Liście wskazuje się jak cennym jest darem wspólnota, toteż gorąco zachęca się do podejmowania miesięcznych spotkań kręgów zachowując przepisy bezpieczeństwa sanitarnego i poleca się jak funkcjonować w dobie pandemii. Zachęca się do przeżywania „rekolekcji domowych”, aby umacniać naszą więź z Bogiem, ze współmałżonkiem z najbliższymi w rodzinie. Niechaj nam przyświeca orędzie papieża Franciszka. Pozwólmy się wyprowadzić na pustynię… Poczucie zaproszenia na szczególną drogę przez „pustynię” przynagla nas do zatrzymania się i sięgnięcia w głąb, do wsłuchania się w to co chce nam powiedzieć Pan, na nowo możemy odkryć jakie bogactwo niesie ze sobą rzeczywistość Kościoła Domowego.

Ela

dk 05