Bilansowe spotkanie kręgu

Wiemy jaki cel mają nasze miesięczne spotkania modlitewno-formacyjne. Wierny też jaki powinien być ich przebieg, jak powinny pomagać poszczegól­nym parom małżeńskim w dążeniu do Boga drogą duchowości małżeńskiej.

Jest zwyczajem już w ruchu, że ostatnie spotkanie miesięczne przed wakacjami, jest spotkaniem bilansowym. Oceniamy wspólnie naszą roczną pracę. Poniższe pytania może pomogą Warn do dobrego, owocnego przeprowadzenia tego spotkania.

Spotkanie dzielimy na trzy części.

Pierwsza - dyskusyjna; po modlitwie (nie za długie) odpowiadamy na następujące pytania: * co było dobre, co nam dała praca w kręgu? * co nie było dobre, nie spełniło swego celu, zadania? * co zmienimy na przyszły rok?

Druga - modlitewna; spontanicznie dziękujemy za to, co każdemu z osobna, co wszystkim ta roczna praca w kręgu dała, przepraszamy za swoje niedociągnięcia, przyrzekamy poprawę, prosimy o pomoc na dalszą pracę.

Trzecia - herbatka przy luźnej rozmowie; spotkanie można ułożyć inaczej, np. po dyskusji nad tym, co było dobre można od razu przejść do modlitwy dziękczynnej, potem po stwierdzeniu tego, w czym nie sprostaliśmy - modlitwa przeproszenia, po postanowieniach na przyszły rok - modlitwa z prośbą o pomoc. I na końcu herbatka.

Pytania pomocnicze:

  • czy przychodziliśmy na wszystkie spotkania, czy przygotowywaliśmy wcześniej nasze dzielenie się. realizacją zobowiązań!Czego oczekiwaliśmy od poszczególnego spotkania?
  • czy w przebiegu spotkania uwzględnialiśmy jego czyści zasadnicze: modlitewną, formacyjną, dzielenie się życiem?
  • jaka była atmosfera naszych spotkań? (modlitewna, pełna miłości, życzliwości, chęci niesienia pomocy sobie nawzajem, szczera i otwarta)
  • jak oceniamy, jako małżeństwo, naszą prace roczną? czy zbliżyliśmy się do Boga (modlitwa osobista), czy zbliżyliśmy się do siebie (modlitwa małżeńska, dialog)?
  • czy troska Kościoła powszechnego o nową ewangelizacje., o rodzinę miały oddźwięk w naszym życiu rodzinnym i podczas spotkań w kręgu?
  • czy wg poleceń ruchu braliśmy udział w rekolekcjach zamkniętych? jak wygląda nasza formacja podstawowa?
  • czy każde spotkanie miesięczne było dla nas pewną odskocznią, odnową naszej pracy duchowej?
  • co ulepszymy w przyszłym roku?

Przygotowała Siostra Jadwiga