21-27.08.2011 Ostrowo - Dialog regułą życia

W dniach 21-27 sierpnia 2011 r. w Ostrowie k. Jastrzębiej Góry odbyły się rekolekcje tematyczne „Dialog regułą życia”. Duchową opiekę nad nami sprawował moderator diecezji bydgoskiej ksiądz Piotr Wencel. W rekolekcjach wzięło udział dwadzieścia rodzin z 12 diecezji. Łącznie z dziećmi było nas 70 osób.
Na rekolekcjach była okazja, aby odkryć na nowo bogactwo i dobrodziejstwa wypływające z dialogu. Można było posłuchać o trudnościach, jakie najczęściej występują podczas dialogu oraz jak je można przezwyciężać. Jak się okazało, niezależnie od tego, czy ktoś jest w Domowym Kościele 30 lat czy 2 lata, to problemy z dialogiem występuje zarówno u jednych, jak i u drugich.
Każdy dzień miał swój temat omówiony na konferencji i wokół którego odbywał się namiot spotkania, dialog małżeński i rozmowy na spotkaniu w kręgach. Uczestnicy rekolekcji szybko wytworzyli bardzo radosną wspólnotę. Podczas drogi na stołówkę (a dziennie poświęcaliśmy na to ok. 1,5 godziny - 15 minut w jedną stronę do stołówki) była okazja wymienić się swoimi doświadczeniami, przemyśleniami i zawiązać nowe znajomości.
Czas tych rekolekcji pokazał nam, że największym bogactwem, jaki mogę dać drugiemu człowiekowi to jest świadectwo mojego życia. Dzielenie się z innymi swoimi doświadczeniami i przeżyciami okazało się najbardziej budujące dla innych, a nie teoria, którą każdy z nas w jakimś stopniu już poznał. Wiedzę mamy dużą, ale nie zawsze potrafimy wcielać ją w nasze życie. Ujęła nas także bardzo otwarta wspólnota, ludzie po formacji podstawowej, których nie trzeba było przekonywać do wykonywania jakiejś posługi. To oni szukali możliwości do służenia innym. Godzina świadectwa i anonimowe ankiety pod koniec rekolekcji jednoznacznie pokazały, jak wielkie rzeczy może uczynić Bóg w sercach tych, którzy się do Niego zbliżą.

 

Chwała Panu Ania i Wiesiek Strelczukowie