Rozeznawanie woli Bożej w małżeństwie i rodzinie (Lipnica)

Rozeznać wolę Bożą to nie wszystko, trzeba ją też przyjąć i wypełniać.

Po burzliwych dyskusjach i rozpatrzeniu wszystkich za i przeciw postanowiliśmy wziąć udział w rekolekcjach tematycznych „Rozeznanie woli Bożej w małżeństwie i rodzinie". Rekolekcje odbyły się w Lipnicy w dniach od 04-07 lipca. Widać wola Boża była inna aniżeli nasze plany. Żona Basia na godzinę przed wyjazdem udała się do przyjaciół z DK gdzie była towarzyszką i powierniczką tragedii, która miała miejsce tegoż dnia w ich rodzinie.

„Na rekolekcje pojechałem jako „singiel” z nadzieją, że Basia dojedzie. Piękne miejsce urzekające zielenią i spokojem. W tych kameralnych warunkach można by „ładować akumulatory” znacznie częściej. Wspaniali ludzie i cudowna atmosfera. Trudno zwykłemu śmiertelnikowi rozeznać wolę Bożą, a dopiero gdy ona tyczy się Dwojga, którzy mają też dzieci. Rozeznać wolę Bożą to nie wszystko, trzeba ją też przyjąć i wypełniać. To są trzy warunki, które po ludzku trudno jest zrozumieć i pracować nad nimi. Konferencje, które przygotował ks. Damian rzucały światło jak je wypełniać. Najbardziej zapadło mi w serce świadectwo młodej kobiety, która otwarcie opowiadała o swym rozdarciu i poszukiwaniu Boga. Pomimo młodego wieku swymi przeżyciami mogłaby obdarzyć kilka osób.

Rekolekcje te były dla mnie kolejną lekcją życia chrześcijańskiego. Zrozumiałem jak wiele pracy nad samym sobą jeszcze przede mną. Jesteśmy w DK już prawie 10 lat, a ja jestem jeszcze daleki od tego by zwać się świadkiem Dobrej Nowiny.

Chwała Panu Heniek