Dni Skupienia 13 luty - eucharystia, konferencja, adoracja i Droga Krzyżowa - fotorelacja

 

W dniach od 12-14 lutego 2016r. braliśmy udział w dniach skupienia „W mocy Ducha Świętego”, które poprowadził ks. Tadeusz Miszewski wraz z naszą parą rejonową Alicją i Markiem.

Rozpoczęliśmy je piątkową eucharystią, po której podczas wspólnej kolacji zawiązała się nasza wspólnota. Było nam szczególnie miło ponieważ wraz z nami uczestniczyły rodziny z Chełmży.

Podczas tych dni słuchaliśmy o darach Ducha Świętego o tym aby je otrzymać to musimy z Bogiem się spotkać , a jak ma wyglądać takie spotkanie, obrazowo i czytelnie zademonstrował nam ks. Tadeusz.

Dotykała nas miłość będąca relacją z Bogiem. Uświadomiliśmy sobie, że Pan jest w stanie zaspokoić nasze wszystkie głody pod warunkiem, że oczywiście sami tego pragniemy. Mówiliśmy o charyzmatach jako realnych darach dla współmałżonka, rodziny, wspólnoty. Ksiądz Tadeusz uświadomił nam, że każdy z nas jest charyzmatykiem.

Dla mnie, na ten czas, cenne były słowa które bardzo osobiście do mnie przemówiły, „Nie ma takiej sytuacji życiowej, kiedy Bóg odwróci się ode mnie, że jestem cenna w Jego oczach” i pomimo że czasami trudno nam w to uwierzyć, to Bóg kocha nas i jest zawsze przy nas.

Słuchaliśmy również o naprawianiu własnych błędów, o nauce kochania, aż wreszcie o uzdrowieniu, które jest trwającym procesem- wydawałoby się, że sprawy tak oczywiste, ale w codziennej gonitwie za pozornym szczęściem często zapomniane.

Ciekawe jest to, że Pan  dostosowuje się do naszych pragnień, idzie za naszymi marzeniami, chce abyśmy byli szczęśliwi - dlaczego tak trudno nam w to uwierzyć? Szukamy szczęścia gdzieś daleko, a mamy je tak blisko.

Bóg zapłać za ten święty czas, za drogę krzyżową, za wszystkie konferencje, za dar wspólnoty, za opiekę nad dziećmi, adoracje Najświętszego Sakramentu, za możliwość uwielbiania Pana.

Chwała Panu. Agnieszka i Grzegorz