ORAR I (Górka Klasztorna)

W dniach 21-26.08.2009 braliśmy udział w ORAR I0  w Górce Klasztornej. Były to rekolekcje organizowane przez diecezję bydgoską. Wprawdzie nikogo tam nie znaliśmy, ale ani razu nie czuliśmy się obco; za co parze prowadzącej, Sabinie i Piotrowi oraz uczestnikom serdecznie dziękujemy. Stroną duchową zajmował się ksiądz Jarek Paczkowski, który służył nam z wielką prostotą, pokorą i radością. Jest to kapłan „do tańca i do różańca.” Jesteśmy Mu wdzięczni za trud głoszenia słowa Bożego i okazywaną radość z powołania.

Tak się złożyło, że były to rekolekcje akurat dla nas, bo tylko w tym terminie mieliśmy jeszcze urlopy. Jechaliśmy z ciekawością, co też Pan dla nas przygotował.

Okazało się, że każde z nas usłyszało słowa skierowane do siebie. Słowa te mobilizują nas do stawania się nowym człowiekiem, do wyrywania z serca własnego egoizmu, aby podjąć służbę w swojej rodzinie i wspólnocie.

Wspaniałym dla nas momentem była wieczorna modlitwa małżonków, szeptane do ucha wzajemne podziękowania i prośby o przebaczenie oraz błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

Największym przeżyciem dla nas była adoracja Najświętszego Sakramentu. Nie tylko dlatego, że Pan Jezus był tylko z nami przez ten czas i to na wyciągnięcie ręki, ale również dlatego, że po długim okresie problemów z modlitwą osobistą te pół godziny minęło niepostrzeżenie i nasunęło myśli, że Chrystus jest światłem i chce nim być każdego dnia,  a bez niego jest ciemność.

Wielkim świadectwem dla nas byli rodzice mający kilkoro dzieci. Podziwialiśmy ich łagodność, cierpliwość w wychowywaniu dzieci tym bardziej, że sami mamy tym problem.

Cennych wskazówek dotyczących dialogu udzielili nam Zosia i Kazimierz, z których mieliśmy okazję skorzystać w niezapomnianej restauracji przy świecach, cieście i kawie. Zakończeniem tego niesamowitego dnia było wesele z muzyką, tańcami i wspaniałą zabawą.

Niech będzie Pan uwielbiony za to wszystko, co nas tam w Górce Klasztornej spotkało.

Chwała Panu

Beata i Stefan