OAZA I (Łebień)

Tegoroczny czas urlopu wykorzystaliśmy na rekolekcjach w miejscowości Łebień. Rekolekcje odbywały się w dniach 15-29 lipca pod okiem ks. Marcina Aleksego, zorganizowane przez diecezję bielsko-żywiecką.

Czas ten był wypełniony konferencjami, modlitwami, owocna dla nas spowiedzią, cudownym dialogiem małżeńskim i nie tylko. Były to pierwsze rekolekcje na których nie tylko czerpaliśmy wiedzę, naukę ale był to również czas wypoczynku. Plan dnia był zorganizowany w ten sposób, że można było spędzić z rodziną sporo czasu.

Ks. Marcin jest osoba, której życie obraca się wokół Domowego Kościoła. Jego zaangażowanie i entuzjazm oraz forma z jaka przekazywał nam informacje wywarło na nas duże wrażenie. Każda konferencja i jutrznie były przeplatane projekcją zdjęć, które pomagały zapamiętać co jest istotą danego dnia. Taka forma przekazu odpowiadała naszym dzieciom, które chętnie chodziły z nami na jutrznię.

Wiele słów, wiele obrazów utkwiło w naszej pamięci, zwłaszcza przygotowanie do dialogu małżeńskiego. Polegało ono na przemyśleniu każdej stacji drogi krzyżowej w odniesieniu do naszego życia.

Z rekolekcji wróciliśmy umocnieni i wypoczęci, z nadzieją na lepszą wspólną pracę nad naszym małżeństwem i rodziną.

Magda i Jarek